Bulut New

Owncloud, bilgisayarlarınız ve mobil cihazlarınız arasında dosya paylaşımını merkezileştiren ve herkesle paylaşmanızı mümkün kılan açık kaynak kodlu bir özgür yazılım çözümüdür.

VPN New

VPN ile Internet gibi halka açık ağlar üzerinden güvenli bir şekilde kullanıcıların kendi kurum kaynaklarına erişmeleri sağlanmaktadır. OMÜ/VPN mevcut güvenlik duvarı üzerinde hizmete alınmıştır.

İnternet

OMÜ-BİDB, OMÜ/NET'e bağlanan kullanıcıların sorunsuz bir şekilde İnternet ve yerel ağda bulunan kaynaklara erişebilmesi amacıyla verilen hizmetlerin tamamını içerir.

Eposta

Personel Daire Başkanlığına kayıtlı akademik ve idari Personellere @omu.edu.tr, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na kayıtlı tüm öğrencilere (yüksek lisans ve doktora dahil) @stu.edu.edu.tr uzantılı aşağıdaki tabloda detay bilgileri verilen şekilde e-posta hizmeti standart olarak verilmektedir.

Eduroam

Eduroam, RADIUS tabanlı altyapı üzerinden 802.1x güvenlik standartlarını kullanarak, eduroam üyesi kurumların kullanıcılarının diğer eğitim kurumlarında da sorunsuzca ağ kullanımını amaçlamaktadır.

İletişim

Back to Top