EBYS - Elektronik Belge Yönetim Sistemi

Üniversitemize kurulumu yapılan EBYS tüm birimlerimizde gerçek ortamda kullanıma açılmıştır. Kullanıcılarımız sisteme giriş yapabilmesi için OMÜ e-posta (@omu.edu.tr uzantılı) adresine sahip olması gerekmektedir.

EBYS sistemine https://ebys.omu.edu.tr adresinden giriş yapabilirsiniz.

Kullanıcı adınız: OMÜ e-posta adresinizdeki "@" işaretinden önceki kısım.
Parolanız: OMÜ e-posta giriş şifreniz.

E-imzanın tanıtılması, web tarayıcı kurulumu ve ayarlanması ve döküman tarayıcının sisteme tanıtılması gibi konularda problem yaşamanız halinde biriminizdeki teknik personelden yardım isteyebilir, sorununuzu çözemediğinizde Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Sistem hakkında sorun yaşanması durumunda birimlerde sorumlu eğiticiler ile iletişime geçilmelidir. Soruna çözüm bulunamadığı taktirde Genel Sekreterlik sistem yöneticilerine sorun iletilecektir. Sistem yöneticileri tarafından eğiticilere gerekli tüm destek verilecektir. Sistem hakkında yaşanan sorunları sistemin giriş sayfasındaki soru işaretine tıklayarak iletebilirsiniz.

Faydalı Linkler:

E-imza sahibi olan kullanıcılar için:

Mevzuat:

  • Elektronik İmza ile İlgili Süreçlere ve Kanunlar ' a İlişkin Tebliğde Değişiklikler için buraya tıklayınız.
  • 2 Şubat 2015 Tarihli Resmi Gazetede Yayınlanan "Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" için buraya tıklayınız.
  • Elektronik İmza ile İlgili Süreçlere ve Teknik Kriterlere İlişkin Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair bilgiler için burayı tıklayınız.
  • Elektronik İmza ile İlgili Süreçlere ve Usul Esaslar Yönetmelikler için burayı tıklayınız.
  • Elektronik İmza ile İlgili Genelgeler 'e ulaşmak için burayı tıklayınız.

Back to Top